top of page

מתי פונים ליעוץ זוגי? מאת עינבל גיל יועצת זוגית בראשון לציון

על זוגיות טובה צריך לעבוד באופן קבוע ולעיתים צריך קצת עזרה מבחוץ.

ישנם אנשים שיהיה להם קל יותר לזהות את הסימנים שיצריכו מכם להגיע ליעוץ זוגי ואצל אחרים יהיה קשה יותר.

בעבורם נועד המאמר הנ"ל.

בעולם אידיאלי כל זוג היה מגיע מידי פעם ליעוץ ותחזוקה שותפת של הזוגיות אצל יועצת זוגית, להקשיב זה לזו וללמוד עוד כלים אפקטיביים שיוכלו לשפר את התקשורת ולהציף בעיות לפני שהן מעמיקות לידי בעיה של ממש.

אך ישנם דגלים אדומים שחשוב לשים אליהם לב –

חוסר בתקשורת – כאשר בני הזוג מציינים כי אינם יודעים כיצד להקשיב זה לזו, כיצד לשוחח ולהגיע להסכמות, כאשר אחד או שני בני הזוג מרגישים כי הם לא מקבלים מספיק תשומת לב מבן הזוג.

כשזוגות עם בעיות מהסוג הזה מגיעים לייעוץ זוגי אנו בוחנים את הסיבה לחוסר בתקשורת, לומדים כיצד להקשיב בצורה פעילה ומבינים את הסיבות לחוסר תקשורת וכיצד ניתן לפתור את המחסור.

 

כאשר רבים את אותה המריבה שוב ושוב – נושא שעולה שוב ושוב ללא פתרון ומוביל כל פעם מחדש למריבה, מצריך בדיקה נרחבת יותר, אם אינכם מצליחים לסלוח ולשכוח יתכן שהדברים יושבים על מקומות עמוקים יותר ואותם צריך לבחון לעומק.

כשזוגות עם בעיות מהסוג הזה מגיעים ליעוץ זוגי הם מקבלים כלים לפתירת קונפליקטים בצורה מותאמת אישית, מבצעים בחינה היכן נושא המריבה פוגש אותם ומסגלים לעצמם דפוסי התנהגות נכונים יותר להתמודדות.

 

מחסור בתמיכה רגשית – לעיתים אחד מבני הזוג מרגיש בנוח יותר להיפתח אל מול חבר מאשר אל מול בן זוגו ואינו מעלה בעיות שמפריעות לו, בעיה מסוג זה יכול ליצור ריחוק בין בני הזוג, מצב שכזה הוא דגל אדום ורצוי להגיע ליעוץ לפני שהמצב מדרדר.

במקרים כאלו ננסה להגיע לעומק הדברים ולהבין את הגורמים שיצרו קוצר בתקשורת וחשוב לקבל כלים לתקשורת בריאה

 

אובדן אמון – במקרים של בגידה או כמעט בגידה ובמקרים שבו נוצר משבר באמון כדאי להגיע ליעוץ זוגי בהקדם,

זוגות רבים לאחר בגידה מחליטים על פרידה מהירה ודרמטית בעקבות המשבר הגדול ואכן לעיתים מאוד קשה להתגבר על בגידה של ממש, אך גם הדרך שבה נפרדים, ההשלמה וההבנה של המעשה והתמודדות עם הקושי מול בן הזוג מאוד חשובים ואף קריטיים ולכן חשוב להגיע ליעוץ גם אם הרוח נושבת לכיוון פרידה.

במקרים שיש ילדים לזוג הליווי חשוב גם במהלך תהליכי הפרידה ולו רק בעבור הילדים.

 

משברי חיים – לאחר לידה, פטירת קרוב משפחה, פיטורין ועוד משברי חיים משפיעים באופן משמעותי על הזוג, כאשר ההשפעה כוללת צדדים שלילים ומקשים על הזוגיות וההתנהלות השוטפת של הבית רצוי להגיע לטיפול.

במקרים של משברי חיים קודם כל יינתן מענה לרגשות ולתחושות הקשים שעולים בבן הזוג שעובר את המשבר, דבר שיאפשר לבן הזוג השני לשמוע את הקשיים שאיתם מתמודד בן הזוג ולאפשר לבן הזוג השני להשמיע את הצד שלו בקושי, בהמשך ימצא איזון בן ההתמודדות לצרכים המשפחתיים ויינתנו כלים שיאפשרו לשני בני הזוג לנהל חיים תקינים לצד המשבר.

 

ישנם כמובן עוד הרבה סימנים שיש צורך לבחון אותם מול בני הזוג האם ניתנים לפתירה באופן עצמאי או שיש צורך להגיע ליעוץ, בכל מקרה שיש ספק לגבי הצורך בטיפול ניתן לפנות אליי לייעוץ והכוונה מתאימה.

לעוד מאמרים של עינבל גיל יעוץ זוגי בראשון לציון ניתן לראות כאן 

לקבלת פרטים לגבי ייעוץ זוגי בראשון לציון ניתן לקבל כאן 

לניוזלטר שלי כבר נרשמתם?

הניוזלטר שיגיע אליכם ישר במייל ובו תקבלו שלל טיפים ועצות לשמירה על הזוגיות!
אחת לחודש מדריך להשרדות זוגי

רוצים להרשם? לחצו 

bottom of page